Fundusz Patriotyczny

Dziś powołano Fundusz Patriotyczny – to program skierowany do organizacji zaangażowanych w kultywowanie pamięci narodowej, przypominanie dziejów Bohaterów, troskę o prawdę historyczną. Można uzyskać finansowanie zarówno projektu, jak i instytucjonalne. W artykule przedstawimy najważniejsze kwestie dot. Programu.

Budżet programu to aż 30 mln zł, a termin na złożenie wniosku to koniec kwietnia.

Przewiduje się uruchomienie dwóch ścieżek dotacyjnych (Priorytet I i Priorytet II): „miękkiej” oraz „twardej”.

  • W ramach programu tzw. „miękkiego” będzie można się ubiegać o dofinansowanie organizowania projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych: konferencji, odczytów, koncertów itp. Tu wsparcia będą mogły szukać podmioty działające np. w grupach rekonstrukcyjnych czy w ramach organizacji promujących historię Polski.
  • W ramach programu tzw. „twardego” będą finansowane duże przedsięwzięcia inwestycyjne i infrastrukturalne czy szkoleniowe, które mają na celu wzmacnianie instytucjonalne/organizacyjne zaplecza obozu patriotycznego. W sumie budżet Funduszu Patriotycznego wyniesie 30 mln zł.

Fundusz ma za zadanie realizację polityki pamięci w zakresie historii i dziedzictwa Polski, w tym dorobku polskiej myśli społeczno-politycznej, ze szczególnym uwzględnieniem myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej.

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego konkursu, w tym regulamin, będzie można znaleźć na stronie www.fundusz-patriotyczny.pl lub www.fp.idmn.pl.

Zachęcamy do aplikowania – warto, bo budżet programu jest duży! Napisanie dobrego wniosku to klucz, by otrzymać dofinansowanie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na powierzenie tego profesjonalistom. Zespół NGO Consulting z chęcią pomoże Ci opracować wniosek. Odezwij się do nas, a przedstawimy Ci naszą ofertę!